Pomoc Psychologiczna | Psychoterapia Gdańsk | pomoc psychologiczna czym jest ?
Kilka słów o pomocy psychologicznej Czym jest na czym polega w czym może pomóc.
pomoc psychologiczna gdańsk,wsparcie psychologiczne gdańsk,konsultacje psychologiczne gdańsk,gabinet psychologiczny gdańsk,terapia psychologiczna gdańsk
415
post-template-default,single,single-post,postid-415,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_non_responsive
 

Czy warto korzystać z pomocy psychologicznej ?

Czy warto korzystać z pomocy psychologicznej ?

Wsparcie psychologiczne jak i psychoterapia to szczególna forma pomocy.

Umysł i emocje to bardzo szczególny obszar funkcjonowania człowieka.

Trudności emocjonalne, zaburzenia psychiczne czy specyfika danej osobowości mają kolosalne znaczenie dla funkcjonowania człowieka zarówno społecznego , zawodowego jak i rodzinnego.

Wsparcie psychologiczne, czy psychoterapia różnią się od każdej innej formy pomocy.

Gdy np. boli nas ząb idziemy do lekarza stomatologa .Ten diagnozuje problem i podejmuje odpowiednie kroki, leczenie. Psychika , umysł działa inaczej nie można wyleczyć depresji poprzez jedną, dwie czy nawet 20 spotkań. Każde trudności w sferze psychiki to bardzo złożone procesy .

Dlatego leczenie również jest złożone i czasochłonne . Jednak efekt pracy psychoterapeuty jest dużo szerszą kwestią . Wsparcie psychologiczne nie tylko przynosi ulge w konkretnej trudności z którą zgłasza się dany człowiek. Zapewnia też rozwój w wszystkich obszarach życia.

Decyzja o podjęciu psychoterapii w długofalowym wymiarze prowadzi często to rozwoju osobistego jak i zawodowego, zrozumieniu i często przezwyciężeniu barier naszego umysłu.

Można zaryzykować stwierdzenie że wsparcie psychologiczne, jak i psychoterapia jest dla każdego. Każdy wiek ma swoje trudności rozwojowe jak i zagrożenia .

Dlatego na całym świecie prowadzona jest terapia dzieci, terapia młodzieży, terapia dorosłych, terapia par oraz terapia grupowa. W wielu różnych nurtach , czyli specyficznym myśleniu i rozumieniu danej trudności. Nasza oferta zalicza się do terapii wglądowej .

Pracujemy w oparciu o teorie psychoanalityczne.