Pomoc Psychologiczna | Psychoterapia Gdańsk | psycholog,psychoterapeuta a lekarz psychiatra
Psycholog psychoterapeuta lekarz psychiatra Jaka to różnica kilka słów o tych różnicach.
psycholog gdańsk,psychoterapia gdańsk,psychoterapeuta gdańsk,pomoc psychologiczna gdańsk,konsultacje psychologiczne gdańsk,wsparcie psychologiczne gdańsk,gabinet psychologiczny gdańsk
425
post-template-default,single,single-post,postid-425,single-format-standard,qode-quick-links-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,qode-theme-ver-11.1,qode-theme-bridge,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1.1,vc_non_responsive
 

Psycholog ? Psychoterapeuta ?, Lekarz Psychiatra ?

Psycholog ? Psychoterapeuta ?, Lekarz Psychiatra ?

Pomoc psychologiczna jak i psychoterapia czy psychiatria to istotne metody walki z trudnościami psychicznymi.

Jednak warto rozumieć różnice tych narzędzi.

Psycholog – Osoba która ukończyła studia psychologiczne posiada kompetencje diagnostyczne jak i pewien zakres teoretyczny związany z pomocą psychologiczną. Jednak nie są przygotowani do prowadzenia psychoterapii. Nie mogą przepisywać leków.

Lekarz psychiatra. Osoba która ukończyła  studia medyczne oraz jest w trakcie lub ukończyła specjalizacje z  zakresu psychiatri. Może przepisywać leki .

Psychoterapeuta- Osoba która ukończyła lub jest w trakcie specjalistycznego szkolenia w jednej ze szkół psychoterapii. Jest to osoba przygotowana teoretycznie jak i praktycznie do pracy z osobami w kryzysach psychicznych czy z zaburzeniami psychicznymi. Może nim być psycholog, psychiatra czy osoba z wyższym wykształceniem  np pedagogicznym czy socjologicznym.

Należy pamiętać że każda z tych osób ma wiedzę niezbędną do interwencji  i diagnostyki  jeśli już do nich trafimy. Jednak nie zawsze mogą pomóc.

Tak czy inaczej jest to pierwszy istotny krok  ku poprawie stanu zdrowia.